Czy kreatyna jest niezbędna przy budowaniu masy mięśniowej?

Kreatyna to najlepiej przebadany i najlepiej przebadany suplement diety na budowę masy mięśniowej. Jest niezbędną formą wsparcia w budowaniu masy mięśniowej, ponieważ pomaga organizmowi wytwarzać ATP, który dostarcza mięśniom energii.

Jest to popularny suplement wśród sportowców i kulturystów od lat 90-tych. Najlepsze w kreatynie jest to, że nie ma ona żadnych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do innych suplementów.

Rola kreatyny w budowie masy mięśńiowej

Kreatyna jest niezbędną formą wsparcia w budowaniu masy mięśniowej. Zapewnia najlepiej przebadany suplement diety, który może być stosowany do wspomagania budowy mięśni. Wpływ Kreatyny na siłę i siłę mięśni Jedno z badań wykazało, że suplementacja kreatyną była bezpieczna u zdrowych, wytrenowanych mężczyzn. Badanie wykazało, że suplementacja kreatyną prowadziła do wzrostu domięśniowej całkowitej kreatyny i fosfokreatyny. Wykazał również wzrost wydajności mięśniowej mierzonej wyciskaniem na ławce 1RM i przysiadami 1RM. Ulepszenia od oryginał do przysiadów i wyciskania na ławce 1RM był znacznie większy w grupie kreatynowej. Więc twój rutynowy trening może być uzupełniony kreatyną, aby zapewnić ci bardziej intensywny trening.

Kreatyna to składnik odżywczy, który pomaga organizmowi wytwarzać energię podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności. Wykazano, że zwiększa siłę, moc i beztłuszczową masę. Jest to przybliżona ilość kreatyny, którą musiałbyś przyjąć, aby uzyskać korzyści: – 40mg dziennie przez 5 dni (5g). Ponadto stwierdzono, że suplementy kreatynowe zwiększają moc o 20% i poprawiają wydajność nawet o 10%.

Przyjmowanie kreatyny – działanie i korzyści

Kreatyna jest niezbędną formą wsparcia w budowaniu masy mięśniowej. Od 20 lat jest najlepiej przebadanym suplementem diety i najlepszą odżywką. To najskuteczniejszy suplement sportowy i świetny budujący mięśnie. Jakie są zalety kreatyny? Udowodniono klinicznie, że kreatyna:

• Poprawia wyniki sportowe,

• Maksymalizuje rozmiar i siłę mięśni,

• Poprawia naprawę, odbudowę i regenerację mięśni,

• Działa do 26 godzin.

Jakie są korzyści zdrowotne kreatyny? Wyniki badań klinicznych sugerują, że kreatyna może być skuteczna w:

• Zmniejszaniu ryzyka choroby Alzheimera i łagodnych zaburzeń poznawczych, schorzeniu wpływającym na pamięć i szybkość myślenia.

• Chronieniu przed wieloma chorobami przewlekłymi, takimi jak osteoporoza, nowotwory, cukrzyca, zawały serca i udar mózgu.

• Zwiększenie masy mięśniowej, siły i wyników sportowych.

• Poprawa funkcji mózgu u osób z depresją lub lękiem.

Możesz rozważyć produkt w postaci proszku lub płynu. Proszek jest mieszany z wodą, a płyn jest następnie zalany wodą lub możesz stworzyć swój własny napój mieszając równe części soku i wody. Jeśli zdecydujesz się na proszek, wymieszaj go z niewielką ilością zimnego mleka lub mleko migdałowe dla bardziej kremowego smaku. Zrób to po swojemu: wymieszaj z zimną wodą lub mlekiem migdałowym, aby uzyskać kremowy smak. 2 łyżki mielonego siemienia lnianego zmieszane z 3 łyżkami ciepłej wody w misce, odstawić na 10 minut, a następnie dobrze ubić przed wypiciem.

Dlaczego tak wiele ludzi pokochało kreatynę?

Kreatyna to naturalny związek, który pomaga organizmowi wytwarzać energię. Znajduje się w mięsie i rybach, a wytwarzana jest w wątrobie, trzustce i nerkach. Występuje również jako suplement diety, który można kupić bez recepty.

Kreatyna była intensywnie badana pod kątem jej potencjalnych korzyści dla sportowców, szczególnie tych, którzy są zaangażowani w intensywne lub powtarzające się ćwiczenia, takie jak podnoszenie ciężarów lub sprint.

Monohydrat kreatyny jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów diety na rynku, na który opublikowano ponad 600 badań od 1990 roku. i wytrzymałość podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.