Kreatyna dla siły i mięśni

Sportowcy i kulturyści chcą osiągać rezultaty i szybko i efektywnie. Wspierają ich w tym specjalne preparaty suplementacyjne, których zadaniem jest wspomagać przyrost masy mięśniowej, ograniczać uczucie zmęczenia, potęgować siłę i wytrzymałość, oraz wspomagać regenerację po treningach.
Jednym z suplementów popularnych wśród kulturystów jest kreatyna. Wykazuje ona pozytywny wpływ względem rozbudowywania masy mięśniowej, zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, dzięki czemu trenujące może przeciągnąć ćwiczenia i wydobyć z nich lepsze efekty. Kreatyna wspiera także regenerację mięśni po treningu.
Kreatyna jest popularna do tego stopnia, że spożywać można ją w wielu wygodnych postaciach, między innymi batonów, proszków, płynów czy gum do żucia.
Kreatyna wymaga specjalnego postępowania. Zaleca się, by dla najlepszych efektów najpierw nasycić nią organizm, a następnie uzupełniać małymi dawkami. W celu lepszego działania zaleca się również wspomaganie kreatyny białkiem lub glukozą. Odradza się natomiast stosowanie kofeiny.