Kreatyna i jej niezwykłe zdolności

Sportowcy i kulturyści szukają skutecznych sposobów budowania wartościowej muskulatury. W wielu przypadkach decydują się sięgać po wspomagające odżywki i suplementy diety. Pomagają one nie tylko szybciej osiągnąć zamierzony efekt, ale również wspomagają regenerację i chronią mięśnie przed urazami i rozpadem.
Jednym z popularniejszych suplementów na rynku jest kreatyna. Środek ten wykazuje doskonałe właściwości względem zwiększania masy mięśniowej, jak i również wytrzymałości i siły. Kreatyna opiera swoją skuteczność na działaniu trzech aminokwasów:
– argininy
– glicyny
– metioniny
Popularność kreatyny sprawia, że jest ona dostępna wielu wygodnych postaciach: proszku, płynu, batonów, a nawet gum do żucia. Dzięki temu przyjmowanie suplementu jest niezwykle proste i komfortowe. Specjaliści radzą, by kreatynę przyjmować na pusty żołądek, gdyż właśnie wtedy pozwala osiągnąć optymalne rezultaty. Na czas suplementacji kreatyną dobrze jest odstawić produkty zawierające kofeinę, gdyż składniki ten zmniejsza przyswajanie kreatyny.