Kreatyna – kreatywna forma wsparcia

Kreatyna jest jednym z najlepiej opisanych i póki co najskuteczniejszych anabolików, jednocześnie wpływających na większą skuteczność treningową. Nie wzięła się z nikąd, ponieważ naturalnie występuje w naszym organizmie, jedynie – w znacznie mniejszym stężeniu.
Obecna w mięśniach kreatyna odpowiada za ich kurczenie się, a co za tym idzie – siłę i prawidłową pracę. Od strony procesu chemicznego powstaje z kwasu aminooctowego, a łącząc się z kwasem fosforowym dochodzi do pożądanej formy, a więc fosfagenu. Potwierdzonym działaniem kreatyny jest przede wszystkim wzrost siły podczas treningu. Jednak nie oczekujmy natychmiastowych rezultatów. Przy suplementacji kreatyną, tak jak w większości przypadków, potrzebna jest regularność zażywania odżywki.
Oczekiwanym efektem kreatyny jest także wzrost tkanki mięśniowej, potwierdzony przez kulturystów i sportowców, zapobiega również procesom katabolicznym. Jedyny minusem jest jej moczopędność, mimo wszystko nie możemy zaprzestać spożywania płynów. Przy suplementacji kreatyną powinniśmy spożywać około 2-3 litrów/dzień.