Kreatyna ważna dla kondycji

Podczas treningów mających na celu zbudowanie wartościowej muskulatury, kulturyści i amatorzy siłowni przyjmują wiele odżywek i suplementów diety. Jednym z nich jest kreatyna, której pozytywne działanie względem masy ciała i wytrzymałości podczas ćwiczeń zostało udowodnione licznymi badaniami naukowymi.
Wykazano, że suplementacja kreatyną przynosi bardzo pozytywne efekty w kształtowaniu sylwetki i podnoszeniu wytrzymałości i siły. Kreatyna składa się z trzech aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny. Specjaliści zalecają, by kreatynę przyjmować na pusty żołądek, gdyż wówczas przynosi najlepsze rezultaty. Podczas suplementacji nie powinno się spożywać kofeiny, gdyż ma ona negatywny wpływ na działanie kreatyny.
Kreatyna jest niezwykle popularna wśród sportowców i kulturystów. To sprawia, że jest dostępna w wielu wygodnych i poręcznych postaciach: płynu, proszku, kropli, a nawet gum do żucia czy batoników. Preparat jest uznawany za najsilniejszy i najskuteczniejszy dozwolony środek anaboliczny.