Jakie znaczenie ma kreatyna?

Jeśli zapytamy kulturystów, jaki składnik jest najważniejszy w ich diecie, bez wątpienia wskażą na białko. Nie bez powodu – to ono sprawia, że sportowcy szybko, ale i bezpiecznie oraz beztłuszczowo, budują swoją masę mięśniową. Jednak każdy doświadczony kulturysta wie także, że białko to nie wszystko. I na pewno wspomną przy okazji o kreatynie. Sprawdźmy, dlaczego jest ona taka ważna.
Przede wszystkim kreatyna wspomaga funkcje białka w tworzeniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Po drugie, dzięki niej mięśnie stają się mocniejsze, bardziej wytrzymałe, a przez to lepiej chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Kreatyna sprawia, że cały organizm kulturysty staje się bardziej wzmocniony i pełny energii, która przekłada się na dłuższe i tym samym efektywniejsze treningi.
Jak należy przyjmować preparaty z kreatyną? Przede wszystkim dopiero po odbytym treningu i popijane dużą ilością wody, gdyż łatwo mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu. Pamiętajmy, by czytać i stosować zalecenia producentów.