Kreatyna dla muskulatury

Osoby, które myślą o rozpoczęciu pracy nad rzeźbieniem muskulatury, muszą nastawić się na intensywne, regularne treningi, oraz starannie skomponowaną dietę. Musi być ona bogata w białko, które jest głównym budulcem mięśni. Aby osiągać spektakularne i szybkie efekty, mogą wspomagać się przyjmowaniem odpowiednich suplementów i odżywek. Bardzo popularna wśród kulturystów, sportowców i amatorów siłowni jest kreatyna.
Kreatyna wykazuje właściwości wspierające budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Znana jest również z podnoszenia wydolności i siły mięśni, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na zmęczenie i kontuzje. Trening z kreatyną może przebiegać znacznie dłużej, a co za tym idzie, przynosi lepsze i szybsze rezultaty. Kreatyna wpływa pozytywnie również na regenerację organizmu i chroni mięśnie przed katabolizmem.
Kreatyna jest jednym z najbardziej popularnych suplementów. Swoją recepturę opiera ona na trzech aminokwasach: argininie, glicynie i metioninie. Na przyswajanie preparatu źle wpływa kofeina. Na czas przyjmowania kreatyny należy odstawić więc produkty z kofeiną.