Kreatyna jako popularny suplement

Kreatyna zalicza się do grupy najpopularniejszych suplementów. Z chęcią sięgają po nią zarówno kulturyści, jak i zwykli amatorzy ćwiczeń na siłowni. Na popularność kreatyny niebagatelny wpływ mają jej doskonałe właściwości, wykorzystywane w procesie budowania wartościowej muskulatury.
Kreatyna uznawana jest również za jeden z najskuteczniejszych środków. Jej działanie pozwala zwiększać siłę i wytrzymałość osoby trenującej, przez co może ona znacznie wydłużać czas trwania treningu i wyciągać z niego jeszcze lepsze rezultaty.
Za siłę kreatyny odpowiadają trzy aminokwasy: arginina, glicyna i metionina. Aminokwasy pełnią niebagatelną rolę w syntezie białek mięśniowych i oddziałują na rozwój tkanki mięśniowej.
Kreatyna jest suplementem niezwykle popularnym, przez co stała się dostępna w wielu wygodnych formach. Kreatynę można przyjmować w postaci proszku, płynu, kropli, a nawet specjalnych batonów i gum do żucia.
Specjaliści zalecają, by suplementację kreatyną rozpocząć od nasycenia nią organizmu, a następnie starać się utrzymać jej optymalny poziom.