Kreatyna- skutki uboczne stosowania

Chcąc zwiększyć masę mięśniową, ludzie zaczynają chodzić na siłownię. W celu przyspieszenia osiągnięcia wymarzonych efektów często decydują się na sięgnięcie po odżywki i suplementy diety. Jednym z takich środków jest kreatyna. Ma ona szereg zalet, a jej działanie jest widoczne w bardzo krótkim okresie.
Jednak, jak wszystkie substancje wprowadzane z zewnątrz do organizmu, jej stosowanie może przynieść cały szereg skutków ubocznych. Poprzez fakt, że przyspiesz znacząco przyrost masy mięśniowej. Niestety organizm ma przez to mniej czasu na przystosowanie się do nowej sytuacji. Gospodarka tlenowa może zostać zaburzona, a to w prosty sposób prowadzi do szybkiego zakwaszenia mięśni. Jest to bolesna dolegliwość, utrudniająca przeprowadzenie pełnego treningu, ze względu na ból z nią związany.
Kolejnym nieprzyjemnym następstwem stosowania kreatyniny, są skurcze mięśni. Dzieje się tak, ponieważ substancja ta przyspiesza obieg wody w organizmie, wypłukując przy tym z komórek sód, potas i magnez odpowiedzialne za kurczenie i rozkurczanie się włókien mięśniowych.