Kreatyna w suplementacji sportowców

Trudno nie zgodzić się z tym, że to białko jest najważniejszym składnikiem, którego w największej ilości potrzebują sportowcy. Powinny być to nawet 2 g na każdy kilogram masy ciała osoby, która pragnie wybudować w szybki i bezpieczny sposób beztłuszczową masę mięśniową. Ale nie tylko białko jest ważne. Kolejnym istotnym składnikiem jest kreatyna. Przyjrzyjmy się jej.
Kreatynę należy przyjmować z kilku powodów. Po pierwsze, to między innymi ona pozwala na syntezę białka, a więc jest potrzebna do tego, by białko faktycznie powodowało rozrost tkanki mięśniowej. Poza tym odpowiada ona za siłę i wytrzymałość mięśni, wzmacnia je i chroni przed uszkodzeniami będącymi skutkiem forsujących treningów. Dzięki kreatynie nie tylko mięśnie, ale i cały organizm stają się bardziej wytrzymałe, a sportowiec odczuwa o wiele więcej energii do kolejnych partii ćwiczeń.
Ważne jest, by przyjmować preparaty z kreatyną dopiero po odbyciu treningu – w przeciwnym wypadku nie przyniesie ona pożądanych efektów. Popijajmy je dużą ilością wody, by przy okazji nie doszło do odwodnienia organizmu.