Wśród polecanych suplementów występują BCAA, kreatyna, glutamina i spalacze tłuszczu.

Preparaty przeciw tkance tłuszczowej
Nadmierna tkanka tłuszczowa wiąże się z nieestetycznym wyglądem i niekomfortowym samopoczuciem. Nic dziwnego, że tak wiele osób podejmuje walkę z nadprogramowym tłuszczykiem. Często szukają one wspomagaczy, które ułatwią proces spalania tkanki tłuszczowej.
Spalanie tkanki tłuszczowej ważne jest również dla kulturystów, tłuszczyk bowiem zasłania tak starannie wypracowane przez nich mięśnie i utrudnia budowanie wartościowej muskulatury. Sięgają oni chętnie po różne specyfiki wspomagające spalanie tłuszczu.
Istnieje wiele preparatów, które stymulują spalanie tłuszczu. Zaliczają się do nich między innymi preparaty termogenne, które działają, podnosząc temperaturę ciała i używając w roli paliwa zgromadzony tłuszcz. Popularnym środkiem jest także L-karnityna, która stanowi składnik wielu preparatów odchudzających. L-karnityna jest składnikiem odpowiedzialnym za regulowanie gospodarki tłuszczowej w ludzkim ciele, wspomaga ona między innymi przenikanie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie tłuszcz zostaje wykorzystany jako źródło energii.